5 Ekim 2015 Pazartesi

ALBÜM ELEŞTİRİ: GÜLİZ AYLA


''Olmazsan Olmaz'' şarkısı ile hayatımıza giren Güliz Ayla'nın kendi ismini taşıyan ilk albümü ''Güliz Ayla''yı inceledik.

VARSAYALIM: (4/5)
Terk edilmenin, aşkın sadece varsaymaktan ibaret olduğunu gönülden gönüle gidenin arkasından pekte yas tutulmaması gerektiğini anlatıyor.

OLMAZSAN OLMAZ: (5/5)
Güliz Ayla'yı hayatımıza sokan şarkı. Aşık olduğu insana yazılmış en masum şarkı kesinlikle bu. Vokal yeteneği, söz yazarlığı ve tüm samimiyeti ile çıkış için oldukça mükemmel bir seçim olmuş. Şarkı da hiç bir kusur yok. Kısacası arka arkaya 20 defa bile dinlenilse sıkmayacak bu şarkı, Güliz Ayla'nın albümünün parlayan en büyük yıldızı.BAHSETMEM LAZIM: (5/5)
Albümün yeni klip parçası Bahsetmem Lazım da söz yazarı Sıla'nın büyük bir etken olduğu bu şarkı da Güliz Ayla yine vokali ile mest ediyor. Nakaratı insanın içine işleyen yaşadığı aşk ile insanlara öğüt vermek isteyen bu genç yıldıza kulak verin.HARİCİ: (4/5)
Sıla etkisinin oldukça hissedilen bu şarkı da ise kendisini aptal yerine koymaya çalışan kişiye bir yakarış niteliğinde. Kelime oyunlarını seven Sıla'nın bu şarkıyı yazması da ''aptal'' yerine konuluşuna karşı büyük bir ''bilgi'' gösterisi gibi.

BENİM OLMAZSAN: (5/5)
Güliz Ayla'nın kaleminden samimiyet akıyor. Sevdiği insanı yanına bu kadar samimi bir şekilde çağırması bir çok insana umut ve istek verecek nitelikte aynı zamanda depresyona sokabilir dikkat! 
SEVGİLİM: (3/5)
Sevdiği insan ile yeni bir hayat kurmak için çabalayan bir kadın fakat onu pek sevmeyen bir erkek. Ne isterse onu yapmaya hazır bir kadının bu acizliği gerçekten aşık olduğundan.

YALVARIRIM: (5/5)
Tek kelime ile mükemmel bir şarkı. Sıla, Yalın, Efe Bahadır ve Güliz Ayla'nın bir araya gelmesiyle oluşan bu eserde kusur bulmak çok zor. 


CANIMI SIKMA: (5/5)
Sıla'nın söz yazarlığının daima övgüyü hak ettiği konusunda tüm Türkiye hem fikir. Güliz Ayla'nın da yükselmekte olduğu bariz şekilde ortada iken bu albümde yer alan en favorim bu şarkı. Nakaratı hemen dillere dolanacağına emin olduğum 'Canımı Sıkma' için bir klip gelse harika olur.


BAZI: (3/5)
Albümde yer alan son şarkının ballad olması beni şaşırtmadı. Ayrıldığı insan ile konuşarak uzlaşmayı istiyor fakat karşı taraf pekte hevesli değil. Onunla konuşmak istediği acı çektiğini bu şekilde söylemek onu rahatlatıyor olsa gerek.

ALBÜMÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN.