2 Mayıs 2016 Pazartesi

ALBÜM ELEŞTİRİ: MELİS DANİŞMEND - VE EVYoğun bir şekilde geçen müzik sektöründe kalitesiz işlerin arasından parlayarak sıyrılan bir albüm dolusu şarkılar var. O albüm ise Melis Danişmend'in üçüncü solo albümü ''Ve Ev''.

UÇURUMLARDA (5/5)
Her zaman kaliteli işlere imza atan Danişmend, albümün açılışında da dediği gibi ''Korkum yok hiç.'' ile albümün kalitesine müthiş bir selam çakıyor. Acıyı belirli bir formda sunması ile başarılı bir açılış yapıyor.''

BUGÜNLER PARLAK? (5/5)
Kendime yeni bir ben lazım , diyerek hayatına yeni bir sayfa açıp devam etmesi neşeli bir şekilde anlatırken şarkının ismi olan ''Bugünler Parlak?''taki soru işareti(?) ile güzel ülkemizin son zamanlarda yaşadığı terör saldırılarına yapılan bir gönderme olarak algıladığımdan şarkı ile güçlü bir bağ kurdum.

MUCİZE (5/5)
Hayatımıza yön veren bir çok şey var. Bazıları bizi dibe batırır ya işte o anda bir ''mucize'' olur ve mutluluğa kanat çırparız.

HİÇ: (5/5) 
Kendimde sevmediğim bir yan var o da albüm eleştirileri yaparken altında derin mesajlar aramam. Dinle işte güzel albüm, derin mesajlar aramaya ne gerek var? Şarkıyı ilk dinlediğimde kalbi kırık bir kadının, eski zalim sevgilisine/eşine yazdığını ya da öyle bir şeyi canlandırarak yazdığını düşünmüştüm ama birkaç dinlemeden sonra siyasi boyutlara ulaşıyor. Tüm bu düşüncelerime rağmen ''Hiç''in harikalıklarla dolu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.BAŞTAN (5/5)
İsminden de anlaşılacağı gibi pişmanlıklarını geri alıp her şeye ''baştan'' başlayıp düzeltmek istiyor. Bunu söylerken de o mükemmel sese bir kez daha hayran kalıyorsunuz.

SÖZLER ARTIK AĞIT (4/5)
Ne söylesen anlamayacak biri için konuşmanın bir anlamı kalmadığını karşı tarafın gaddar olması son noktaya getirmiş ve her şeyi bitirmiş. Bu noktadan sonra ne söylenirse söylensin ağızdan çıkan ''sözler artık ağıt'' olur.

ONDAN ÖYLE (5/5)
Melis'imizi çok mu kırdılar? Kim kırdıysa söyleyin biz de onu kıralım. İster sevgili olsun, ister arkadaş veya dost bir insana gereğinden fazla değer verirsen böbürlenmeye başlar. Öyle bir gün geliyor ki artık onu tanıyamıyorsun. Davranışları, kişiliği değişmiş oluyor, sen buna inanmak istemesen de günler geçtikçe taşları yerine oturtabiliyorsun ve hiçbir şeyi siğneye çekmiyor, her cümleye nokta koyuyorsun.

BAZI GÜNLER UNUTULMAZ (4/5)
Her şeyi geride bırakmak istese de öyle anlar geliyor ki aklına o an da da şu sözler dökülüyor dudaklarından ''Bazı günler hatırlanır.''

ALBÜMÜ SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.