26 Mart 2015 Perşembe

Zayn Malik, One Direction'dan ayrıldı.2010 yılında büyük bir sükse yapıp hayatımıza giren One Direction grubunun üyelerinden Zayn Malik artık grupta yer almayacağını şu sözlerle dile getirdi.

''Zayn: “Hayatımda One Direction ile geçirdiğim zaman hayal edebileceğimden çok fazlaydı. Ama 5 seneden sonra, gruptan ayrılmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Hayranlardan özür dilemek istiyorum, onları hayal kırıklığına uğrattığım için, ama kalbimden geçenleri yapıyorum. Grubu bırakıyorum çünkü, ben 22 yaşında normal bir genç olmak istiyorum, rahatlamak ve spot ışıkları altında olmayan bir özel hayatım olsun istiyorum. Biliyorum ki benim gerçek hayatımda Niall, Louis, Harry ve Liam benim dostlarım. Biliyorum ki onlar dünyanın en iyi grubunu devam ettirecekler.”


Şu anda dünya turnesinde olan gruptan yapılan açıklamada, "Zayn'ın gittiğini görmek gerçekten çok üzücü, öte yandan kararına bütünüyle saygı duyuyoruz" ifadesine yer verildi. 
İngiltere'de yayınlanan yarışma programı "The X Factor"de üçüncülük aldıktan sonra 2010 yılında bir müzik şirketiyle anlaşarak ilk kayıtlarını yapan grup, "Up All Night" (2011), "Take Me Home" (2012), "Midnight Memories" (2013) ve "Four" (2014) adlı dört albüm çıkardı. 
Beş Brit, dört MTV Video Müzik ve 11 MTV Avrupa Müzik Ödülü kazanan grubun "What Makes You Beautiful", "Live While We're Young", "Story of My Life" ve "Steal My Girl" şarkıları dünya çapında başarı yakaladı.