12 Ocak 2014 Pazar

Lady Gaga ve #ARTPOP albümünün ikinci single'ı #DoWhatUWant cephesindeki olaylar.


Ünlü şarkıcı Lady Gaga, ARTPOP albümünün ikinci teklisi olarak Venus'ü seçmişti fakat Do What U Want şarkısının başarısı üzere Venus iptal edilmiş yerini Lady Gaga, Paul “DJ White Shadow” Blair, Martin Bresso, William Grigahcine & R. Kelly'nin yazım kadrosunda bulunduğu Do What U Want almıştı.

  R. Kelly ile düet olan DWUW'ın American Music Awards performansı ise oldukça adından söz edilen bir olay olmuştu.

 Şarkının klip çekimlerine başlandığında setten fotoğraflar gelmeye başladı.

Klip belirlenen tarihte çıkmadı ve çıkması adeta uzamıştı. Şarkının Rick Ross'un da yer aldığı DJ White Shadow remix versiyonu yayınlanmıştı.

X-Factor'un 5.sezon finalinde Gaga'nın sahne alacağı söylendi ve ardından Christina Aguilera ile ortak bir performans sergileyeceği iddia edildi ve bu iddialar doğrulandı çünkü Gaga ve Christina Aguilera birlikte Do What U Want şarkısını seslendirdi.

2013'ün son günlerine adeta bomba gibi düşen olayın ardından Gaga ve Xtina stüdyoya girip şarkının birlikte remix versiyonunu kaydetti ve Yeni yıl hediyesi olarak 1 Ocak'ta iTunes'te satışa çıktı.

 Ardından R. Kelly'nin eskilerden kalma bir yüz kızartıcı olay yüzünden klibin iptal olduğu söylentisi ortaya çıkmıştı.

Rick Ross, R Kelly ve XTina'nın bulunduğu ultimate remixi de çok tutuldu. Şarkının orijinal versiyonundan daha iyi olduğunu söylenebilir.  Lady Gaga sonunda dayanamayıp videonun gecikmesi hakkında kendi kurduğu littlemonster.com'da şu yazıyı paylaştı;
 "Gecikti çünkü maalesef aynen Applause videosunda olduğu gibi her şeyi planlamam ve gerçekleştirmem için bana bir hafta verildi. Bu benim gibi biri için yıkıcı bir şey, ben hayatımın her anını size fanteziler yaratmaya adıyorum. En başaralı videolarım, dinlenip sanatıma kulak verdiğim belli bir süre zarfında yaratıldı. Bana ciddi şekilde ihanet edenler zamanımı ve sağlığımı yanlış yönetti. Aynı zamanda beni tek başıma bırakıp, doğan her problemle kendim başa çıkmam gerekti. Milyonlarca dolar bazı insanlar için yeterli değil. Milyarlar istiyorlar, sonra da trilyonlar... Ben bazı insanlara yetemedim. Hep daha fazlasını istiyorlar. Benim yanımda olan ve hayranlarıma sahne ardında yaşanan şeyleri aktarmayan tasarımcılara ve fotoğrafçılara minnettarım ama ameliyattan sonra zarar ile baş etmek için çok hasta, çok yorgun ve çok üzgündüm. Plak şirketim böyle şeyler olduğunun farkında değildi. Önümüzde bir kaç ay ARTPOP'ın gerçek başlangıcı olacak çünkü albümün başarısına önem vermeyen herkes gitti ve sonunda hayallerim muradına erecek. Lütfen bunları önceden göremediğim için beni affedin. Bunca yıllık sıkı çalışmamın ardından arkadaş ve ortak dediğim insanların onlara en fazla ihtiyaç duyduğum zamanda beni umursamayacaklarını hiç düşünemedim. Bana bir şans verin ve size çevrenizde olup biten sanatı göstereyim. Kalplerinizi bana tekrar açın ve size yeteneklerimiz aracılığıyla bir araya gelmenin keyfini, birlikteyken yalnız olduğumuzdan daha güçlü olduğumuzu göstereyim. İzin verin sizin için bir tanrıça olayım ve son iki yıldır aklımda dönüp duran görüntüleri göstereyim. Sizi seviyorum. Bağışlayın beni canavarlar. Bağışla beni ARTPOP. Siz benim tüm dünyamsınız."

Görünen o ki klip yakında çıkacak ve VEVO bunu onayladı.