25 Ağustos 2013 Pazar

THE X-FACTOR !

         X-FACTOR'u Tanıyalım :)     The X-Factor Birleşik Krallık(İngiltere)'de yayına başlayan bir şarkı yarışmasıdır. Ülkemizdeki O Ses Türkiye yarışmasına benzer. Yarışma 2004 yılının Eylül ayında başlamıştır. Yarışmada, yarışmacılar genellikle halkın oyu ile kazanır. Yarışma Birleşik Krallıkta ITV, İrlanda'da TV3 televizyon kanalında yayınlanmaktadır. Yarışma Simon Cowell ve FremantleMedia tarafından prodükte edilmektedir. 
     
     


     
Yarışma Birleşik Krallık hariç 45 ülkede daha yayınlanmaktadır. Bu 45 ülke arasına bu yıl Türkiye de girdi. Kanal D'de yayınlanacak olan yarışmada yarışmacılar halkın oylarını almak ve 2.000.000 TL ödül için yarışacaklar. Yarışmanın Türkiye'deki jürileri Sinan Akçıl, Hande Yener, Mazhar Alanson ve Armağan Çağlayan olacak.
    

          ~AŞAMALAR~

  Yarışmanın 5 aşaması vardır. Bunlar:
1.Yarışmacı seçmeler
2.Jüri seçmeleri
3.BootCamp
4.Jüri Evi
5.Canlı Yayın(Yani final)


Ve gelelim sonaaaa.
Yarışmada 1. olan kişi veya grup Simon Cowell'in müzik şirketiyle anlaşır. Şirketin adı SYCO'dur. Müzik şirketiyle anlaşıldığı zaman ilk albüm hazırda sayılır. Albüm için sadece şarkılar gerekiyor. Ayrıca sadece albüm çıkarmakla kalınmıyor genellikle dünyaca tanınıyorlar. Albüm tamamlanınca önce ülke içi turne sonra da dünya turnesi başlıyor.X-Factor UK'DA 1. OLAN KİŞİLER:
            
           •JAMES ARTHUR (2012)           •MATT CARDLE•JOE MCLDERRY

          

           •LITTLE MIX (2011)
Şimdi One Direction birinci olmadı ama Simon Cowell neden anlaşma imzaladı der gibisiniz. Hissedebiliyorum.
Simon Cowell onlara inandı ve sanırım geleceği gördü. Dediği şey şuydu aslında '' Size inanıyorum çocuklar. Gelecekte çok başarılı olabilirsiniz. ''

                  (SIMON COWELL)

Yorum yaparsanız mutlu olurum :))