12 Haziran 2013 Çarşamba

X Factor Türkiye'ye mi Geliyor?
Milyonlarca insanın meraklı izlediği X Factor Amerika,Hollanda,Fransa ve diğer ülkelerde yayındaydı. Daha önce Türkiye'de böyle birşey yaşanmamıştı.O Ses Türkiye,Popstar,Star Akademi gibi çoğu ses yarışması yapıldı fakat bu ülkemizden bir dünya starı çıkarmadı. Şimdi ise işler biraz değişiyor. X Factor Turkey için Kanal D ve ATV 'ye yayın teklifi gimişti ama şu aralar reyting rekoru kıran Halk Tv'ye de dönmüş objektifler. Bu olaylar nedeniyle Yayın vermeyen kanallar tercih edilmemiş. MED Yapım'ın Ünlü sunucularından Armağan Çağlayan son zamanlarda yaptığı açıklamayla önümüzdeki sezon yeni bir çalışma olacağını söylese de,jürilerin türk isimler ya da ünlü yabancı yapımcılar ve de X Factor USA 'da gibi aynen olacağından pek bahsetmedi. 2.Sayfa adlı programda yaptığı açıklamanın gösterdiği açıklamaları sizinle paylaşıyorum ;


ŞİMDİ İNSANLAR YETENEK YARIŞMASINA KATILMAK İSTEMİYOR
”Müzik yarışmalarından bir tane bugün çok büyük bir star çıkarsaydı ve biz o starların peşinden koşuyor olsaydık One Direction, Adele mesela X-Factor’den çıkmadır.İkisi de yetenek yarışmasından çıktı. Bugün bu yarışmalara katılnlar da daha farklı olurdu. Şimdi insanlar katılmak da istemiyorlar.”
Yani Türkiye'deki bu star kısıtlılığına bir çözüm yok,çünkü bizim yüceltebileceğimiz bir gücümüz bulunmamakta. Eminim bu işe yabancılarda dahil olacak yoksa altından kalkabileceğimizi pek sanmıyorum sevgili Gossip Time Okurları.

SEÇİMLERDE YARIŞMACI YOK DİYE HAVUZA GİRMİŞTİK
”İlk yaptığımız yetenek yarışmasında çok başvuru olmamıştı. İkinci yarışmada çok kişi katılmıştı. Hiç unutmuyorum, iki büyük gazetede İzmir’de helikopterle çekilmiş insan grubunun resimleri manşet oolmuştu. O ikincisiydi ama. İlkinde çok insan gelmedi. Mesela; Bayhan, Antalya’dan başvurmuştu yarışmaya. Biz yarışmacı yok diye Deniz Hanım, Ercan Bey filan havuza gittik, girdik. Sonra dediler ki, bir yarışmacı geldi. Hepimizi havuzdan çıkardılar. Biz oturduk. Sonra Bayhan geldi, şarkı söyledi. Hatta ilk tepkimi hatırlıyorum. Olmaz demiştim. Ercan Bey, bir dakika çok ilginç söylüyor demişti ve Bayhan yarışmya öyle katıldı. Ama ben, 1-1,5 saat yarışmacı yok diye beklediğimizi hatırlıyorum mesela. Çünkü, Türkiye için çok yeni bir işti. Yeni bir formattı. Ne olacak diye düşünüyordu insanlar.”
Havuz Programını yaptı gençler fakatta Türkiye'de havuz'a ilgi ne kadardı? Yarışmacı eksikliğinden Ünlülerin hep katıldığı yarışmanın geliri neydi? Zaten ünlüler para kazanıyor,avucunu açıp birde beleşe para verecek kadar aptallar mıydı? 

1 MİLYON 200 BİN SMS GELMİŞTİ
”Mesela Elena’nın elendiği gece Kıbrıs Genel Seçimlerinde kullanılan oydan daha fazla SMS gelmişti. 1 milyon 200 bin- 1 milyon 250 bin filandı.”
X Factor Türk Versiyonu yapılırsa ben pek tutacağından emin değilim,Ama X FACTOR USA gibi olacak jüri koltuklarında Demi Lovato'yu ve yeni jüri üyelerini görebileceksek harika olurdu. Ki X FACTOR'de Britney Spears'da gittikten sonra "Lady Gaga'nın ve Katy Perry''nin jüri koltuğunda görmeyi çok isterim" dediğini haberlerde görmüştüm.Lady Gaga mı ? Ah,Bu en güzel haber olurdu !

YARIŞMACILARIN STAR OLMAMASINDA BİZİM HATAMIZ VAR
”Bence yarışmacıların birşey olmamalarında bizim hatamız var. Biz işin televizyon kısmı bittikten sonra tamam artık dedik. Bu iş artık bizim sorumluluğumuzdan çıktı. Artık plakçının işi. Aslında öyle değil. Biz o işi de takip edip, onu star yapmak için uğraşmalıydık. İşin o kısmını es geçtik zamanında. ha şimdiki aklımız olsa döner tabiki onu da yaparız.”
Bence Türkiye Sanata o kadarda sahip çıkmıyor. Lütfen ama! Neden Dünya Starı çıkaramıyoruz! Gerekli imkanımız yok. İşte üzerinde durulsa,geniş yatırım yapılsa olacak. Hem bu bizi geliştirmez miydi?  

ÖNÜMÜZDEKİ SEZONDA BAŞLAYACAK YARIŞMANIN ÖDÜLÜ 2 TRİLYON
”Önümüzdeki sezon X-Factor diye bir şarkı yarışması yapacağız. Kanal D’de başlayacak. Mesela, oradaki ödülümüz 2 trilyon lira.Biz birinci olaack kişiye, 1 yıl içinde 2 trilyon lira kazandırmayı taahüt ediyoruz. Yani biz ona bir yatırım yapacağız. O işe gidecek. Diyelim ki, 1 sene içerisinde sadece 1 trilyon lirasını kazanabildi. Diğer 1 trilyonu da çıkartıp biz vereceğiz. Aslında çalıştıracağız. Ekstralar, reklam çekimleri… Biz ona yatırım yapacağız.”
Umarım O Yatırımda Gerçekten Amerikan X Factor'unu görürüz. Tamam umut kesilmez ama,benim Türk versiyonundan pek umutlu olduğum söylenemez.  Ciddi misin? X Factor Buraya gelirse Türkiye'ye gelirse milyonlarca insan izlemek isteyecek. Peki o kadar insanı nereye sığacak. Umarım hepsini düşünerek hareket ediyorsunuzdur. Biz merakla o günü bekliyoruz. Haydi ama Acun,bu işte senin parmağın çıkarsa pekte şaşırmayacağız!