16 Şubat 2013 Cumartesi

GAGA'ya NAZAR degdi.

Lady Gaga, şiddetli eklem ağrıları nedeniyle Chicago, Detroit ve Hamilton'daki Born This Way Ball konserlerini erteledi. Lady Gaga bir süre önce sahnede dans ederken eklemlerini incitti ve dinlenmediği için son 1 ayda eklemlerinde iltihaplanma meydana geldi. Eklemlerin şiddetli iltihabı nedeniyle Gaga'nın doktoru Chicago, Detroit ve Hamilton konserlerinin ertelenmesi talimatı verdi. Bu yüzden Gaga Chicago'da, 16 Şubat'ta Detroit'te ve 17 Şubat'ta Hamilton, Kanada'da vereceği konserleri erteledi. Gaga bu durumla ilgili duyduğu üzüntüyü Twitter'dan hayranlarıyla paylaştı;

"Bir gösteride yaralandım, bazı kronik ağrılarım vardı. Bunu saklamaya çalıştım ama geçtiğimiz ayda durum kötüleşti. İyileşmek için dua ediyorum. Yaralandığımı ekibimden sakladım. Benim inanılmaz hayranlarımı hayal kırıklığına uğratmak istemedim. Ancak son geceki gösteriden sonra yürüyemiyordum ve hala yürüyemiyorum. Benim kendimi affetmemin neredeyse imkansız olduğu gibi Chicago, Detroit ve Hamilton'daki hayranlarımın beni affetmesini umuyorum. Beni affedin, üzgünüm. Umarım en kısa zamanda iyileşirim, bundan nefret ediyorum. Bundan gerçekten nefret ediyorum. Sizi seviyorum ve gerçekten çok üzgünüm."


''Tamamen yıkılmış ve yorgun haldeyim. Bir aydır bu hastalığı gizli tutmaya çalışıyorum ve iyileşmek için dua ediyorum fakat geçen akşamki performanstan sonra yürüyemedim. Hala yürüyemiyorum. Umarım hayranlarım beni bağışlarlar, iyileştiğimde onlara kendimin %500'ünü vereceğim.''


Lady Gaga; "Koltuk deynekleri ve bazende tekerlekli sandalye kullanıyorum. Fakat iyi olacağıma söz veriyorum."

"Born This Way Ball Tour" sona erdi. || Live Nation Global Touring, tüm Born This Way Ball konserlerinin iptal edildiğini ve turun son bulduğunu onayladı. Lady Gaga bu sabah durumun ciddiyetini kontrol etmek amacıyla bir takım testlerden geçti, sağ kalçasında bir "labral yırtık" olduğu tespit edildi ve ameliyat olup iyileşmesi için tüm konserler iptal edildi. Alınan biletler için geri ödemenin yapılacağı onaylandı.


22 Şubat'ta gerçekleşecek olan "Madison Square Garden" konserinde, konseri filmleştirmek için HBO ile bir anlaşma yapılmıştı. Fakat konserin iptal edilmesiyle birlikte imzalanan sözleşmede iptal edildi.

Billboard'un tahminine göre eğer #BornThisWayBall iptal olmasaydı, 200 milyon dolarlık hasılat elde edebilirdi.
Billboard:
"Doktorun talimatı Lady Gaga'nın Born This Way Ball turunun iptaline neden olduğunda, Live Nation Global Touring yapımcıları için tüm zamanların en başarılı pop turlarından birinin kapatılması gibi zorlu bir görev başladı. Ameliyat ve iyileşme için önemli ölçüde zaman isteyen bu süreç nedeniyle tur zamanından önce sona erdi. Billboard'un tahminine göre, kabaca brüt 25 milyon dolar tutarında 200.000 biletin iadesi yapılmak zorunda kalındı. Toplamda 22 gösteri iptal edildi. Turun Kuzey Amerika ayağındaki biletlerin neredeyse tamamı satılmıştı. Büyük olasılıkla Tur'dan 200 milyon dolardan daha fazla bir gelir elde edilecekti. Şüphesiz tüm zamanların en iyi 20 turundan biri, belki de en iyi ilk 15'in içinde. Gaga, istatistiklere göre 125 milyon dolar hasılat ve 1.1 milyon katılım ile 2012 yılını tüm turne sanatçıları arasında 6. sırada tamamladı. Live Nation Global Touring başkanı Arthur Fogel turun iptalini şu sözlerle açıkladı: "onun için, hayranları için, tur'da bulunan bütün insanlar -personel, orkestra, sanatçılar, dansçılar- için ve benim ekibim için çok büyük bir hayal kırıklığı"
Gaga'nın turunun iptal olması Live Nation Global Touring'in CEO'su Arthur Fogel'in alışık olduğu bir durum değil. Benzer bir talihsiz senaryo 2010 yılında U2'tunun "360" turu sırasında ortaya çıkmıştı. U2'nun solisti Bono'nun bel fıtığı için geçirdiği zorunlu ameliyat nediyle 16 stadyum gösterisi için satılmış olan yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 1 milyon bilet ertelenmişti. Sonuçta, tarihler sonraki yıl için ertelenmişti. 1 yıl sonra devam eden turne 736.000.000 $ ile tarihin en yüksek hasılat yapan turu haline gelmişti. Ama "360" bir ertelemeydi, Gaga'nın turnesi ise iptal edildi.
Yani sonuç olarak, Kuzey Amerika'daki küçük canavarların gösteriyi görmek için 1 yıl daha bir sonraki turu beklemeleri gerekecek gibi gözüküyor. Gaga'nın yeni albümünün bu yıl çıkması bekleniyor ve belki de yeni albüm projesi Gaga'nın albümleri sıraya koyması için bir fırsat olur ve geçmişte olduğundan daha sinerjik düzeyde bir tur düzenlemesine sağlar. "