4 Şubat 2013 Pazartesi

CNBC-e'de GOSSIP GIRL görkemli finali.


BEN, GOSSIP GIRL ve DUYGU SELİ

Sevgili Gossip Time. Okurları ben Batuhan, sizlere blogumdaki ilk makalemi yazmak istedim ve bu makalemin çok özel olmasını istiyordum. Bu da şu yol ile oldu sevgili CNBC-e ve Gossip Girl dizisi bu ilk blog makalemi yazmama neden oldu.
   Sizlere Gossip Girl dizisi hakkındaki düşüncelerimi anlatmak istiyorum. Bunu yazmamın sebebi az önce Gossip Girl’ün CNBC-e’deki yayınlanan büyük finali…

6 yıl önce…

   Gossip Girl’ü ilk izlemeye başladığımda 12 yaşındaydım. O sıralar CNBC-e’de yayınlanan Heroes dizisi ekrandaki favorimde hala da öyle. CNBC-e dergisini aldığım günler aklıma geliyor da iyiki Heroes’un tanıtımını STAR Gazetesinde görmüşüm. Her neyse konumuz Gossip Girl sonuçta, ona döneyim. Pazar 20’de CNBC-e açık ve ardından ise Heroes var. Ama önce bu yeni diziye bir şans vereyim dedim ve izlemeye başladım. Konu itibari ile erkeklere hitap eden bir dizi değil Gossip Girl ama diziyi izlemeye başlayınca beni bağımlısı yaptı. Heyecanla her Pazar yeni bölüm için sabırsızlanıyordum. İlk bölümden itibaren Gossip Girl’ün kimliğini tahmin etmeye çalışıyordum fakat final bölümünü izleyince bunu başaramadığımı anladım. Gençlik için ideal bir dizi olduğunu düşündüm fakat içerik olarak biraz erotik (cinsellik-seks) olması sebebiyle aileniz ile birlikte oturup izleyebileceğiniz bir dizi değil. Kızlar birbirleriyle izleyebilir ama erkekler ne bileyim bu dizi onlara göre değil Bunu bana düşündüren şey ise yaşadığımız yerin Yukarı Doğu Yaka olmaması. Sonuçta burası Türkiye.
   Türkiye’de şöyle bir anlayış söz konusu dizi kadınlara göre bir şey. Film ve spor müsabakaları ise erkeklere göre. Türkiye’nin böyle bir düşünce yapısı olduğu için Avrupa Birliğine girmemesi gayet net. (Fazla siyasete girmeyeceğim. Konuma geri dönüyorum.)
   Dizi bir bağımlılık göstergesiydi. Heyecanlı bölümler ardı arkası kesilmeden geliyordu. Serena, .Blair, Nate, Chuck, Dan ve bir sürü entrika dizinin altyapısını oluşturuyordu. Evet bu akşam görkemli büyük finali izlerken dizi ile ilgili hatıralarım depreşti. Gossip Girl’ün bende özel bir yeri var. Kısmen son zamanlardaki ruh halim beni dizideki bir karakter ile özdeşleştirdi. Bu da Eric van der Woodsen. Neden Eric? (Maalesef bu sorunun cevabını ne kadar çok vermek istesemde. Okumasını istemediğim kişilerin okuyacağını bildiğim için bu sorunun cevabını PAS geçiyorum.)
   Evet, dizi ilk başladığı zaman CNBC-e’de Pazar akşamları saat 8’de oynuyordu. Fakat 2.,3.,4. ve 5.sezon Pazartesi-Salı günleri akşam 9’da yayınlandı. Son sezon final sezonu ise özüne döndü ve Pazar akşamları CNBC-e’de yer almaya başladı. 10 bölümlük son sezon cidden görkemli bitti. Dediğim gibi size bu satırları yazdığım tarih ve saat hakkında bilgi veriyorum 03.02.2013 – Pazar 21:37 yaklaşık 40 dakika önce Gossip Girl’ün son saniyelerini izledim ve hemen oturup dizinin finali hakkında makale yazmak istedim.
   19:30 dizinin final için özel bir kolaj bölümü yayınlandı. Bölümün ismi ise Gossip Girl: reprospective… Doğruyu söylemek gerekirse 6 yıllık süren Gossip Girl macarasını yarım saatlik bir özel bölümle anlatmak ne kadar mümkün onu bilemem ama GG: reprospective biterken gözyaşlarım sel oldu. Sanki çok yakın birini kaybetmiş gibi hissettim fakat birini değil koskoca Gossip Girl’ün tam kendisini kaybettim. Dedikoducu Kız’ın Dan çıkması beni şok etti. Hele öğrenenler Vanenna, Juliet, hatta Gossip Girl’ü seslendiren Kirsten Bell’in Gossip Girl finalinde boy göstermesi beni çok etkiledi. Dizinin son saniyelerinde Jenny ve Eric’i görmek beni çok mutlu etti. Türkiye’de de büyük etki yarattı dizi hatta CNBC-e bunu ileri götürüp dizinin finali için büyük bir parti organize etti. Sanırım parti şuan devam ediyordur. Türkiye’de etki derken Sinem Kobal, Burak Özçivit ve Merve Boluğur’un başrolerinde olduğu Küçük Sırlar adlı bir diziye bile esin kaynağı oldu. Fakat Gossip Girl’ün türk fanatikleri tarafından büyük tepki gören Küçük Sırlar iki kanal arasında gezerken çabuk final yaptı ve Türkiye’nin reyting kurbanı olan dizileri arasında gömüldü.
   Dizinin büyük finali beni cidden etkiledi. Dan’in GG çıkmasının yanı sıra Serena ile evlenmesi, Jack ve Georgina çiftide son saniyelerde beni güldürmeye yetti. Bir daha bu ekip bir araya gelir mi bilinmez ama buradan CNBC-e’yi de kutlamadan geçemeyeceğim. 6 yıldır diziyi orijinal yayınından haftalar sonra bizle buluşturduğu için ve diziye ciddi bir önem verip veda partisi yaptığı için minnettarım.
   Biliyorum yazımı pek iyi bulmadığınız ama Gossip Girl bir efsaneydi ve bir daha böyle bir dizi ekranlara gelmez Fakat Meksika ise diziyi yeni den uyarladı ve yakında Gossip Time: Acapulco başlıyor büyük ihtimal Latin yıldızların olduğu bir dizi için pembe dizi denir ama son günlerde pembe dizi yayınlayan CNBC-e yan kuruluşu ve kardeş kanalı tv2’de yayınlanabilme olasılığının olduğunu hatılatıp orijinal bir kopya olduğunu belirtmek isterim. (Bizim yerli yapımı Çakma GG yani Küçük Sırlar gibi değil.) GG:Acapulco’ya da bir şans vermenizi tavsiye ediyorum. Gossip Girl zamanında bu blog olsaydı bambaşka şeyler olabilirdi ama GG: Acapulco için blogumuzu takip etmeye devam edin.