7 Ocak 2013 Pazartesi

Türkiye'ye Taze Kan...


Pop müziğin yeni ismi BURÇAK! Yeni single çalışmasını yakın zamanda sevenleriyle buluşturacak. Bundan önce internet üzerinde ‘’gel gör’’ isimli çalışmasını yayınladıktan sonra beğeni kazanan Burçak  Hollanda da üne kavuştuktan sonra şimdi ise Türkiye’deki hayranlarin beğenisine sunacağı İngilizce albümünü tamamlamak üzere Türkçe şarkıları ile de 7den 70e herkesin kalbini feth edecek. 2013 de Yepyeni single ile karşınıza bomba gibi gelmeye hazırlanıyor. 
Burçak hakkında...
Burçak Türk kökenli bir Hollandalı olarak , 26 Mayıs 1986 tarihinde Hengelo, Overijssel da dünyaya gelmiştir. Çocukluğundan beri gitar,drum,piyano gibi çeşitli enstrümanlar çalan Burçak koçluk da yapmıştır

Müzik Şikar ailesinin evinde çok önemli bir mevzuydu.Burçak’ın babası yıllarca düğünlerde calgıcılık yapmıştır ve bu sayede sikarlarin evinde muzik duymaniz hiçbir zaman eksik olmamıştı.
Burçak 16 yasindan itibaren çesitli gruplarda solistlik yapmistir.
Daha sonar Velvet Monk adlı gruba dahil olmuştur ve 4 yıl boyunca bu grupta yer almıştır.. Grubun basarilarina şöyle bir göz gezdirecek olursak Velvet Monk Overijssel elayetinin en iyi grubu seçilmiştir. Ayrıca Pop Prijs(Pop odulu) adlı odülü kazanmış ve,daha sonra Amsterdam melkweg,3fm adlı radyolara konuk olmuslardir.Daha sonra çeşitli festivallerde konser vermişlerdir.

Bunlar üzerinden 4 sene geçmiştir Burçak kendi yolunu çizmeye karar vermiş ve bunun üzerine 2011 yılında stüdyoya girmiştir.Danny Scheurink adli productor ile stüdyoya kapanan Burçak yeni stilini bulmak için çalışmalara baslamıştır. Birkaç demodan sonra hangi tür sarkilara konstantre olacağı ve hangi türde müzik yapacağı belli olmuştur: Sonuç pop ile Doğu müziğinin ritmik bir karışımı şeklinde olmuştur.

Burçak’ın hayali bunlarla sınırlı değildir.
Müziğini kendi vataninda da tanıtmak istemiştir ve bu uzun yolda onu yalnız bırakmamanız dileğiyle…
Bu sadece bir başlangıç …