13 Kasım 2012 Salı

MTV Avrupa Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu!Süperstarlar üç ödülle berabere kaldılar! Tüm kazananların özeti karşınızda!

2012 MTV EMA kazananları sizin oylarınız sayesinde belli oldu.

EMA'in yeni yüzlerinden Taylor Swift için büyük bir akşam oldu- bu uluslararası müzik çılgınlığında sadece şovu kapatan isim olmakla kalmadı, ayrıca uzun süredir EMA'in favori ismi olan Justin Bieber gibi üç ödülü evine götürdü: En İyi Canlı Şov, En İyi Görünüm ve En İyi Kadın! Şovun sonunda seslendirdiği ‘We Are Never Ever Getting Back Together'in bu kadar enerji dolu olmasına şaşmamalı.

EMA kazanmak Biebs'in yabancı olduğu bir şey değil-Bu yıl yine En İyi Pop ve En İyi Erkek ödüllerini almanın yanı sıra En İyi Sahne Performansı ödülünü de kaptı- ama bu müteşekkir olmadığı anlamına gelmiyor. Biebs Frankfurt Festhalle’de bizzat bulunamasa da, ruhu-video aracılığıyla!- minnet ve heyacanını dile getirmek için bizlerleydi.

Taylor gibi, Carl Rae Jepsen de EMA’ye aday olarak ve sahne performansı vermek üzere ilk defa katılıyordu. O da En İyi Şarkı (‘Call Me Maybe’ ile tabiiki) ve En İyi PUSH ödüllerini çantaya attı. İngiltere’nin yeni patlayan boy band’i One Direction da aday oldukları iki kategoriden ikisini de kazanarak; En İyi Yeni ve bu yıl ikincisi verilen En Çok Hayran ödüllerini aldılar. Bu yıl ikinci kez verilen Dünya Çapındaki Şarkıcı, aynı birincisi gibi Asya’ya gitti. Bu sefer Çİn’den Han Geng ve Asya’dan bir başka sansasyonel isim ‘Gangham Style’ ile En İyi Video ödülünü kazanan Psy da EMA’de sahne aldılar. Tüm 2012 MTV EMA kazananlarına tebrikler- ve de SİZLERE, yani hayranlarına, bağlılığınız ve sevdiğiniz sanatçılara oy verdiğiniz için teşekkürler. İşte kazananların listesi: 

EN İYİ KADIN 
Taylor Swift

EN İYİ ŞARKI
Carly Rae Jepsen – “Call Me Maybe” 

EN İYİ ERKEK
Justin Bieber 

EN İYİ CANLI ŞOV
Taylor Swift

EN İYİ KILIK
Taylor Swift 

GLOBAL İKON
Whitney Houston 

EN İYİ VİDEO
PSY – “Gangnam Style” 

DÜNYA ÇAPINDA ŞARKICI
Han Geng (Asia Pacific) 

EN ÇOK HAYRAN
One Direction 

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI
Justin Bieber 

EN İYİ PUSH
Carly Rae Jepsen 

EN İYİ ALTERNATİF
Lana Del Rey 

EN İYİ ELEKTRONİK
David Guetta 

EN İYİ HİP HOP
Nicki Minaj 

EN İYİ YENİ
One Direction 

EN İYİ POP
Justin Bieber 

EN İYİ ROCK
Linkin Park

Taylor Swift, Carly Rae and Psy Festhalle’yi salladılar... ve ödülleri kaptılar.

Frankfurt Festhalle’de, 11.11.2012, Pazar günü, çok sayıda ve değişik sahne gösterileriyle kalabalığın coştuğu harikulade bir EMA akşamı yaşandı.

Dikkatler yeni çıkan şarkıcılar üzerindeydi. PUSH adayları Rita Ora, fun. ve Carly Rae Jepsen şovu açan isimlerdi ve Carly; En İyi PUSH ve En İyi Şarkı ödüllerini eve götüren isim oldu. Bir gecede uluslararası popülerliğe sahip olan One Direction, Alternatif şarkıcı Lana del Rey ve viral pop fenomeni Psy da EMA favorileri Justin Bieber ve Linkin Park ile birlikte ödül kazanan isimler arasındaydı.

Ev sahibemiz Alman Heidi Klum’un sunduğu ödül gecesinde, Frankfurt’un Festhalle’si gerçeküstü bir sirke dönüştürüldü. Akrobatlar, fişekler ve ünlü rapçi Ludacris sirk şefi olmasıyla da sirk ortamı tamamlanmış oldu.

Ama efektler EMA’deki tek patlayan şeyler değildi! İzleyiciler ayrıca ‘Girl On Fire’ı seslendiren Alicia Keys’in (piroteknikler tarafından sahnelenen), Muse, The Killers, No Doubt ve Pitbull gibi isimlerin heyecanverici performanslarıyla coştular. Psy’in muazzam ‘Gangnam Style’ dans mob’u ise kalabalığı çılgına çevirdi. Taylor Swift canlı ve heyecan verici 'We Are Never Getting Back Together' yorumuyla da sirk konseptli gecenin kapanışını yaptı.

Havai fişeklerle renklenen Festhalle'de müthiş bir şov yaşadık... Ve yeniden sizlerle birlikte olacağımız anı iple çekiyoruz! Gelecek yıl görüşmek üzere!

Alicia Keys

Alicia Keys Jedwars, Kim Kardashian

Carly Rae Jepsen

Conor Maynard

David Hussefholt

Dima Bilan

Heidi Klum

LANA DEL REY

Lana Del Rey

Loreen

No Doubt

PSY

Rita Ora

Taylor Swift

Taylor Swift & 3 EMA Ödülü