28 Ekim 2012 Pazar

11 Kasım öncesi 2011 MTV EMA ödülü Alanları Hatırlayalım.
Herkes bir tane ister ama sadece çok az şanslı kişi ödül alır.

Hayranlardan gelen ve kesinlikle hayret verici sayıda olan (158 milyon oydan fazla!) oylardan sonra, 2011 MTV EMA kazananları açıklandı ve seçilenler çok istenen ödüllerle evlerine gittiler (veya belki de şov sonrası partiye şoförleri ile götürüldüler). Lady Gaga, gösterinin hakimiydi. Belfast'tan dört ödül ile (En İyi Kadın, En İyi Şarkı, En İyi Video ve En Büyük Hayran Kitlesi) ayrıldı.

Birden fazla ödül kazanan sadece o değildi. EMA gediklisi 30 Seconds to Mars, kırmızı halı gösteri öncesi şovunda gecenin ilk ödülü olan En İyi Alternatif ödülünü aldı ve kendisine bu sene yine En İyi World Stage ödülü takdim edildi. Bieber ateşi oy verenleri etkiledi ve kendisine En İyi Erkek ve En İyi Pop ödülünü kazandırdı. Aynı zamanda Bruno Mars, 2011 ödüllerinde En İyi Push ve En İyi Yeni Sanatçı ödüllerini aldı.

Eminem'in gömleğine yine bir EMA ödülü takıldı. Kendisi bu sene, En İyi Hip Hop ödülünü tekrar aldı. Katy Perry, En İyi Canlı Performans ödülünü alarak EMA'nın favori sanatçısı olduğunu ispatladı.

En İyi Rock ödülü Linkin Park'a gitti ve Koreli grup BigBang, ilk defa verilen Uluslararası Performans ödülünü alarak tüm dünyayı salladıklarını ispat ettiler.

Ödül gecesini kıyas kabul etmez Queen ile sonlandırdık. Kendilerine Global Icon ödülü verilmeden önce Adam Lambert'in vokali ile heyecan veren bir performans sergilediler.

2011 kazananlarını sonuna kadar hak ettikleri EMA'ları için tebrik ediyoruz!