3 Nisan 2016 Pazar

Utanmazlar ekibi ile çok özel.Geçen yıl ortaya atılan bir iddia ile deyim yerindeyse sosyal medya inlemeye başlamıştı. Öncelikle Sara Shepard'ın çok satan roman serisi ile aynı adı taşıyan Pretty Little Liars dizisi ''Tatlı Küçük Yalancılar'' ismi ile STAR TV ekranlarında mini dizi tadında 13 bölüm yayınlanarak MedCezir'den sonraki en iyi uyarlamalar arasında yerini aldı. Başrollerini Melisa Şenolsun, Büşra Develi, Alperen Duymaz'ın paylaştığı diziden sonra ortaya çıkan, Amerika'nın en çok izlenen ve en cesur yapımlarından biri olan Shameless dizisi de ''Utanmazlar'' ismiyle ülkemizde gösterilecek.
Orijinal serinin içerdiği seks, uyuşturucu, eşcinsellik gibi olayları derinlemesine işlemesi bu dizinin ülkemiz de nasıl uyarlanır?sorularını beraberinde getirdi.

Ülkemiz de yeni yapım şirketi Lügat Yapım tarafından uyarlanacak olan Utanmazlar ekibi ile mini bir sohbet gerçekleştirdik ve bazı minik detayları öğrendik.

Türkiye'de RTÜK gibi bir kurum varken dizinin Türkiye'de yayından kalmaz mı?
- Dizimiz internet üzerinden sansürsüz, televizyon kanalı üzerinden sansürlü olarak yayınlanacaktır.

Peki kadro kesinleşti mi?
- Kadromuzda Ferhan Şensoy, Vildan Atasever ve Alperen Saldıran dışında anlaşmaya vardığımız oyuncu henüz yok. Seçmeler çok yakında başlayacak ve tanınmayan isimler de yer alacak.

Hangi cast ajansı ile çalışmaktasınız?
- Herhangi bir cast ajansıyla bulunan anlaşmamız yoktur seçmelere oyuncularını gönderdikleri taktirde değerlendirmeye alınacaktır. Ayrıca seçmelere katılmak için herhangi bir cast ajansına kayıtlı olmanınz gerekmiyor, şartları ve tarihleri duyurduğumuz zaman internet sitemizden inceleyebilirsiniz.

Dizinin senaristi belli mi?
- Projemiz henüz kadro, senaryo, gerekli teknik işlemler üzerinde çalışılmasına devam etmektedir ve senaristimiz bellidir. Fakat isimlerin açıklanması için hukuki süreçlerin bitmesini beklemekteyiz.

Orijinal dizinin her bölümü 60 dakika civarı. Utanmazlar kaç dakika olacak?
- Kanalın isteğine göre dizi süresi değişiklik gösterebilir. Taslak olarak düşündüğümüz süre 50-60 dakika arası.

Uyarlama dizilere ön yargılı bir toplumuz. Reyting konusundaki düşünceleriniz neler?
- Biz projemize inanıyor ve güveniyoruz. Çok sıkı çalışıyoruz ve tüm haklarını satın aldığımız için de içimiz son derece rahat. Dizimizin tutmaması için bir sebep yok.

Vakit ayırıp sorularımızı cevapladığınız için teşekkürler. Dizi için de bol şanslar.
- Rica ederiz, görüşmek üzere.