21 Nisan 2014 Pazartesi

Küçük Canavarlara Müjde!!

Lady Gaga'nın biyografisinin anlatıldığı kitaplardan biri sonunda türkçeye çevrildi. Christian Guiltenana'nin yazıp Barış Çağlar'ın Türkçe'ye çevirdiği kitap Nar Kitap Yayınevinden satışa çıktı. D&R mağazalarından 22 TL'ye satın alabileceğiniz kitabın ayrıntıları ise hemen aşağıda.Müziği bir yana, Lady Gaga dünyanın dört bir yanındaki gençleri ve eleştirmenleri öncelikle çarpıcı kıyafetleri ve çılgın sahne şovlarıyla büyüledi. Lady Gaga olarak öyle etkileyiciydi ki, bu kimliğin, tırnaklarıyla kazıyarak şöhrete ulaşan hırslı bir kızın alter egosu olduğu unutuldu gitti.

Christian Guiltenane bu kapsamlı Gaga biyografisinde yetenekli bir genç şarkıcının dünyaca ünlü bir popstara dönüşmesinin hikâyesini anlatıyor. Sıradan bir kız olan Stefani Germanotta nasıl oldu da dünyadaki en dikkat çekici, en çarpıcı kadına dönüştü?

Kitaptan:
Lady Gagadan önceki dünyayı hatırlamak zor ama öyle bir dünya vardı ve daha sıkıcı bir yerdi… O bir pop yıldızından çok daha fazlası. Dünyanın neredeyse her ülkesinde listelerde zirveye çıkan ve elini attığı her yerde olay yaratan küresel bir sansasyon. 
2008de bir anda patlamış gibi görünse de kesinlikle bir gecede ünlü olan tipik şarkıcılardan değil. Gaganın daima gerçek bir hayatı vardı. Ayrıcalıklı bir çocukluğun keyfini sürmüş olabilir ama onun da inişleri ve çıkışları oldu; sevişti (çok), uyuşturucu kullandı (yeterince), para için striptiz yaptı, akranları tarafından itilip kakıldı... 

En samimi hislerle yazılmış şarkılar için daha mükemmel bir malzeme olamaz!
(Tanıtım Bülteninden)