31 Ekim 2012 Çarşamba

ADELE ile Kısa Söyleşi

Trendy dergisinde bulunan Adele röportajını sizlerle paylaşmak istedik.


Albümün çıkmadan önce, kayıt aşamasında nasıl hazırlık yaparsın?
Öncelikle ne yapmak istediğimi belirlerim. Prodüktörlerle, söz yazarları ve müzisyenlerle tanışıp onlarla sohbet ederim. Ben biriyle çalışmadan önce mutlaka onunla vakit geçirmeyi tercih ediyorum. Onları tanımak, duygularını anlayabilmek benim başarıma yardımcı oluyor.

İlk albümün çok ses getirmişti. Bu seni şaşırttı mı?
Evet, gerçekten çok şaşırttı. Ben sadece Londra'da ses getirmesini umarken birçok yerden ilgi görmesi benim için büyüleyiciydi. Albümün binlerce kopya satacağını düşünmüyordum. Hatta sadece arkadaşlarım ve annem albümümü alır düşüncesi hakimdi bende. Yani büyük bir beklentim yoktu. Gerçekten tuhaf ve mucize gibi bir şey oldu.

Şarkılarını yazma süreci hakkında neler söyleyebilirsin?
Bununla ilgili belirli bir süreç ya da durum söyleyemem. Ben sadece ilham geldiğinde yazarım. Bunu istesem de planlayamam zaten. Bunu planlarsam, hiçbir zaman güzel olmaz. ''Şu zaman şarkı yazmalıyım'' dediğim zaman da yazamam. O zamanın kendisi gelmesi lazım. Mesela bunun için biten bir ilişkimden esinlenebilirim.

Dans etmeyi pek sevmiyorsun galiba...
Dansla aramın çok iyi olduğu söylenemez. Vücudum ritimlerle çok barışık değil. Çok eğlenceli zamanlarda klasik bir şekilde müziğe ayak uydurabilirim ama bunun ötesinde bir durum olacağını pek sanmıyorum.İşinin hangi getirilerini olumsuz buluyorsun?
Ben ünlü olmak istemiyorum. Özel hayatımla sürekli magazin sayfalarında veya televizyonda boy göstermek hoşuma gitmiyor.

Magazinde gümdeme gelen ama doğru olmayan söylentiler neler?
Etiyopyalı bir çocuğu evlat edindiğim, evimin perili olduğu söylentileri çıkmıştı. Bunların hiçbiri doğru değil.

Senin güzellik ikonun kim?
Bence Fearne Cotton her zaman çok güzel. Makyajsız haliyle de oldukça güzel görünüyor. Halle Berry de aynı şekilde. Queen Latifa'nın da cildini çok beğeniyorum.
Peki kadın kahramanın kim?
Annem en büyük kahramanım.