1. Gossip Time Yıl Sonu ÖdülleriSanat sektörü 2015'te  dolu dolu bir yıl geçirdi. Dişli rakiplerini ezip geçerek 1. Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri'ni kazananlar işte şu şekilde;

MÜZİK DALINDA ÖDÜLÜ KAZANANLAR;

EN İYİ KADIN ŞARKICI: AYNUR AYDIN
Standartlarının üzerinde bir şarkıcı olduğunu henüz ilk albümünden kanıtlayan Aynur Aydın, 2015 yılı içerisinde çıkardığı ''Günah Sevap'' single'ı ile listeleri alt üst etmeyi başardı. Böylelikle 2015'in en iyi kadın şarkıcısı seçildi.


EN İYİ ERKEK ŞARKICI: MABEL MATİZ
2015 Şubat ayında yayınladığı ''Gök Nerede?'' albümü ile ilgi odağı olan Matiz, albümden üç klip çıkardı ve konser turnesine tam gaz devam etmekte. Bu sene onun kadar çalışan başka bir erkek şarkıcı göremedik ne yazık ki?


EN İYİ GRUP: MODEL
Müzik sektöründeki altın parlamasını yaptığından beri Model, en iyi grup ödülünü kimselere kaptırmaz. Dolu dolu geçen 2015 yılının en çok kazanan grubu olduğu da aşikar.


EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN: GÜLİZ AYLA
Sıla'nın vokalistliğinden ilk albümü ''Güliz Ayla''da yer alan ''Olmazsan Olmaz'' şarkısı ile büyük bir çıkış yapn Güliz Ayla bu kategoride ödülü almayacakta kim alacak?


EN İYİ ALBÜM: SEN ORDA YOKSUN (GÖKSEL)
2015'in ilk ayında çıkan bu albüm senenin en iyisi olduğunu ta çıktığı gibi kanıtlamıştı. Göksel'in güçlü rakiplerinden bazıları Gülşen, Mabel Matiz, Demet Akalın'dı fakat 11 şarkılık ''Sen Orda Yoksun'' en iyi albüm ödülünü kazanmış oldu.


EN İYİ SINGLE: GÜNAH SEVAP (AYNUR AYDIN)
1. Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri'nde Aynur Aydın'ın kazandığı ikinci ödül de En İyi Single kategorisi oldu. ''Günah Sevap'' kuşkusuz 2015'in en iyi single'ı.


EN İYİ ŞARKI: MİŞ MİŞ (SİMGE)
Riff Cohen'in şarkısının müthiş uyarlaması ile senenin iyi şarkı ödülünün sahibi Simge oldu.


EN İYİ DÜET: GÜM GÜM (AYŞE HATUN ÖNAL & ONURR)
Son iki single2ı ile olay olan Ayşe Hatun Önal, Onurr ile yaptığı işbirliği ''Güm Güm'' ile en iyi düet ödülünün sahibi olmayacakta ne olacak? VEVO'da 72 milyon izlenimi olan klip 100 milyon olursa eğer VEVO Sertifikası ile ödüllendirilen ilk Türk Santçı video klibi olacak.


EN İYİ KLİP: GÜNAH SEVAP (AYNUR AYDIN)
Ve Aynur Aydın'ın bu seneki üçüncü Gossip Time Yıl Sonu Ödülü. Standartlarının üzerinde olduğunu çektiği klipler ile de belli etti ve yılın klibi ''Günah Sevap'' oldu.


EN İYİ YAZ ŞARKISI: FEVERAN (BENGÜ)
Yılın en çekişmeli geçen kategorilerinden biri de En İyi Yaz Şarkısı'ydı fakat Bengü, ''Feveran'' ile bu ödülü kimselere kaptırmadı.


EN İYİ MESAJ İÇEREN KLİP & ŞARKI: KIZ LEYLA (SERTAB ERENER)
İster istemez bu kategoride de bir kapışma olsun fakat olmadı. Sene boyunca güldük, eğlendik fakat hayatın bazı gerçeklerini görmezden geldik. Sezen Aksu'nun kaleme aldığı ''Kız Leyla'' anlamlı video klibi ve muhteşem vokal Sertab Erener'e ödül kazandırdı.
''Bırakın çocuklar çocuk kalsın!
Sezen Aksu ve Sertab Erener’in birlikte yaptıkları ve Sabancı Vakfı’na armağan ettikleri “Kız Leyla” şarkısı da Sabancı Vakfı'nın çocuk evlilikleri sorunuyla mücadelesine destek olmak için yazıldı ve bestelendi. Şarkının klibini de usta yönetmen Çağan Irmak çekti. Aranjesi ise Ozan Bayraşa'ya ait.''


EN İYİ DİZİ ŞARKISI: DÜNYAYI DURDURAN ŞARKI (ÇİĞDEM ERKEN & HALİL SEZAİ)
Medcezir dizisinde hemen hemen her şarkı özenle seçilip yer aldı. Fakat 2015 yılında dizilerin en iyisi ''Dünyayı Durduran Şarkı''ydı.


EN İYİ DİZİ JENERİK MÜZİĞİ: KİRALIK AŞK (AYDİLGE/Kiralık Aşk)
Bu yaz başlayn en iddialı dizilerin en iyisi Kiralık Aşk'ın jenerik müziği Aydilge tarafından yazılıp bestelendi. Böylelikle bu ödülün sahibi oldu.


EN İYİ FİLM ŞARKISI: ÖLÜNCE SEVEMEZSEM SENİ (ÖZGÜR AKKUŞ/Senden Bana Kalan)
Kesinlikle senenin en iyi film şarkısı. Karşısında kimse dayanamadı ve ödülün sahibi oldu.


ONUR ÖDÜLÜ: CANDAN ERÇETİN
Müzikteki 20. yılı dolayısıyla 1. Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri'nde Onur Ödülü'nün sahibi Candan Erçetin oldu.


DİZİ DALINDA ÖDÜLÜ KAZANANLAR;

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN KADIN OYUNCU: BÜŞRA DEVELİ (Tatlı Küçük Yalancılar)
Dizide canlandırdığı Selin karakterinin sonuna kadar hakkını veren Büşra Develi, kesinlikle bu senenin en iyi çıkışıydı.

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN ERKEK OYUNCU: ALPEREN DUYMAZ (Tatlı Küçük Yalancılar & Acı Aşk)
Tıpkı Beste Kökdemir gibi dizinin final sahnesini muhteşem yapan Alperen Duymaz'ın büyük çıkışı da bu ödülün sahibi olmasını sağladı.


EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: BESTE KÖKDEMİR (Tatlı Küçük Yalancılar)
Reyting yüzünden 13. bölüm ile final yapan orijinali Pretty Little Liars olan dizinin uyarlaması STAR TV'nin büyük bütçeli işlerinden birisiydi fakat halk fazla amerikavari bulduğu bir şeyi izlemek yerine alışıldık Türk yapımlarını izlemeyi tercih edince dizinin de finali kaçınılmaz oldu. Beste Kökdemir'in özellikle final bölümündeki oyunculuğu bu ödülü almasını sağlayan en büyük etken. Şimdi sizi dizinin o muhteşem finali ile başbaşa bırakıyoruz.EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU: BURAK TOZKOPARAN (Paramparça)
1993 Kasım doğumlu yakışıklı oyuncu Burak Tozkoparan, Paramparça da ki asi genç rolü ile bu kategorinin diğer favorilerinin arasından kolaylıkla sıyrıldı.


EN İYİ KADIN OYUNCU: NURGÜL YEŞİLÇAY (Paramparça)
STAR TV'nin reyting rekorları kıran dizisinde canlandırdığı Gülseren karakteri ile Nurgül Yeşilçay'ın bu ödülü almaması haksızlık sayılırdı.


EN İYİ ERKEK OYUNCU: BARIŞ FALAY (MedCezir & Paramparça)
MedCezir'in bitişinden kısa bir süre sonra sürpriz bir şekilde Paramparça kadrosuna katılan Barış Falay, 2015 yılı içerisinde canlandırdığı Selim ve özellikle Harun karakterine öyle bir performans sergiledi ki 2015 yılının en iyi erkek oyuncusu oldu.

EN İYİ YAZ DİZİSİ: TATLI KÜÇÜK YALANCILAR
2015 yaz sezonunda yayınlanan en iyi dizi kuşkusuz Tatlı Küçük Yalancılar'dı. Reytingleri kötü olsa da bu yapımın kalitesi ile ödül almasına engel olamadı.

EN DİKKAT ÇEKEN KADIN OYUNCU: MELİSA ŞENOLSUN (Tatlı Küçük Yalancılar & Kiralık Aşk)
1. Gossip Time. Yıl Sonu Ödüllerinde Tatlı Küçük Yalancılar ekibi hemen hemen her ödülü evine götürürken bu senenin en dikkat çeken kadın oyuncusunu da bize sunuyor; Melisa.

EN DİKKAT ÇEKEN ERKEK OYUNCU: BERK ATAN (GÜNEŞİN KIZLARI)
Kanal D'nin sevilen dizisini izlerken gözler Berk'ten hiç ayrılmadı oyunculuğu ve yakışıklılığı ile gönüllerde taht kuran yıldız yılın en dikkat çekici ismi oldu.


EN İYİ DİZİ: PARAMPARÇA
2015 yılının en iyi dizisi ne Kiralık Aşk, ne Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, ne de Kırgın Çiçekler senenin en iyi dizisi STAR TV'nin demirbaşlarından Paramparça.